Kaie Kõrb

Kuigi soovin, et Eesti lastest sirguks rohkem tippbaleriine, arvan, et kõikidest väikestest tüdrukutest ei pea ilmtingimata saama priimabaleriinid. Sihiks võib seada ka kauni rühi, painduvuse ja enesekindluse, mille tagavad saalis veedetud balletitunnid.

Tatjana Voronina


Ballett - see on tantsukunst, milles sulandub klassikaline muusika elegantse inimkeha liikumisega, tekitades nii tantsijas endas kui publikus ülevaid emotsioone. Sellise harmoonia poole pürgimine rikastab iga inimese intelligentsust kõige paremal moel.

Margarita Dombrovskaja

Kuueselt viis ema minu ja minu õed balletiringi, mida juhendas tuntud baleriin, ballettmeister ja pedagoog Anna Ekston. Balletitunnid meeldisid mulle väga ning tegin otsuse minna balletikoolinii sidusingi oma elu balletiga. Minu pikaaegne balletitantsija karjäär on nüüdseks seljataga ja on aeg oma oskusi ja teadmisi edasi anda!

Merilin Lehtmaa õppealajuhataja

Dagmar Rang-Saal

Helen Veidebaum

Olin 5 aastane, kui jõudsin veendumusele, et soovin saada baleriiniks. Mul on olnud suur õnn oma lapsepõlve unistus teoks teha. Nüüd on jõudnud kätte aeg oma teadmisi jagada uutele väikestele tüdrukutele ja miks mitte ka poistele, kes tunnevad endas vastupandamatut soovi tantsida. Minu jaoks on oluline, et iga õpilane tunneks ennast tunnis hästi. Usun, et rõõmus meel ja positiivne tagasiside annavad paremaid tulemusi. Ootan teid oma tundidesse särasilmil!

Peale Tallinna Balletikooli lõpetamist 1997.a. asusin balletiartistina tööle Rahvusooperisse „Estonia“, kus töötasin kokku 14 a. Minu repertuaari kuulusid kõik klassikalised balletid, kuid ka mitmed kaasaegse tantsu, modern- ja neoklassikaliseballeti etendused. Nende seas osatäitmised Betsy-“Anna Kareninas“, Hellen- „Cassandras“,Madu- „Väikeses Printsis“, soolo osatäitmised ballettides „Ursula X“, „Enne ja nüüd“, „Üksikesi“, „Shannon Rose“, „Luikede järv“, „Pähklipureja“, „Kratt“. Õpetamisega hakkasin kokku puutuma juba tantsijana, kui alustasin tööd väikeste iluuisutajatega. 2003.a. lõpetasin Tallinna Ülikooli kultuurinõunik-tantsujuhi erialal ja 2005. a lõpetasin taas Tallinna Ülikooli huvihariduse pedagoogina. Aastatel 2011-2014 elasin Brüsselis, kus töötasin Brussels International Balletschool`is Professional Trainee`s Programmi klassikalise tantsu pedagoogina ja Academie de Jantra`s professionaalsete tantsijate külalispedagoogina. Lisaks olen omandanud rahvusvaheliselt tunnustatud CorpusPilatese treeneri kvalifikatsiooni, et olla veelgi efektiivsem oma hoolealuste liikumiskvaliteedi parendamisel.


 

Katariina Piltjai

Anu Mägi

Sanna Kondas

Maia Shutova

Margaret Rodchenkova

Oksana Saar