Ballett- see on tantsukunst, milles sulandub klassikaline muusika elegantse inimkeha liikumisega, tekitades nii tantsijas endas kui publikus ülevaid emotsioone. Sellise harmoonia poole pürgimine rikastab iga inimese intelligentsust kõige paremal moel.


Nõukogude aja kuvand balletitantsijast, kui enda tervist ohverdavast kunstnikust on ammu aegunud. Tänapäevane balletikunsti metoodika on lõbus ja jõukohane igas vanuses inimesele, toites nii keha kui vaimu. Lisaks ununevad balletitundides argimured ja lõpptulemusena väljutakse väsitavast treeningust õnnelikuna.

Minu õnnelikud aastad on möödunud järgnevalt:
1977. aastal lõpetasin Tallinna Koreograafiakooli T. Randviiru klassis (XX lend) ja asusin tööle Estonia teatrisse solistina (kuni 2002. aastani).
Olen töötanud pedagoogina Tallinna Balletikoolis, 2003 – 2005. aastal andsin tunde üliõpilastele Tallinna Ülikooli koreograafiaosakonnas.
Armastan klassikalist muusikat ja filosoofiat. Suure huviga tegelen ja õpin jooga erinevaid suundi.

Rollid:
Nimirollid ballettides „Tuhkatriinu“, „Coppelia“, „Uinuv Kaunitar“ ning naispeaosa balletis „Don Quijote“.
Peaosad Mai Murdmaa ballettides „Romeo ja Julia“, „Tuhkatriinu“, „Daphnis ja Chloё“, „Pähklipureja“, „Nostalgia“, „Kaotatud Paradiis“, „Aastaajad“ (Kevad) ning M. Fokini „Chopiniana“, O. Vinogradovi „Asjatu Ettevaatus“, A. Bournonville`i“ Sülfiid“, N. Dolgušini „Giselle“, T. Härmi „Pihtimus“, R. Northi „Tütarlaps ja Surm“.

Teie õpetaja Tatjana