Kuueselt viis ema minu ja minu õed balletiringi, mida juhendas tuntud baleriin, ballettmeister ja pedagoog Anna Ekston. Balletitunnid meeldisid mulle väga ning tegin otsuse minna balletikoolinii sidusingi oma elu balletiga. Minu pikaaegne balletitantsija karjäär on nüüdseks seljataga ja on aeg oma oskusi ja teadmisi edasi anda!

Margarita Dombrovskaja lõpetas Tallinna Koreograafiakooli 1983. aastal ja asus tööle balletiartistina Rahvusooper Estoniasse, kus töötas kuni 2009. aasta lõpuni. 1982. a, juba eelviimasel kooliaastal, tantsis Margarita Estonia laval nimirolli balletis „Tuhkatriinu“.
1991-1992. aastal töötas Margarita Ateena muusikateatris Rex.
2001. a sai Margarita Philip Morrise tantsuauhinna pikaaegese töö eest balletiartistina.

Balletipedagoogina on Margarita andnud tunde tantsukoolides Revalia, Rada ja Luikede Lend, Draamaringis Junost, Stassi Tantsustuudios, spordiklubides Rullest, Di-Shape jm. 2010/2011 hooajast on Margarita Kaie Kõrbi Balletistuudio laste ja täiskasvanute õpetaja.


Rollid:
Margarita Dombrovskaja olulisemad rollid on nimiroll „Tuhkatiinus“ (koreograafia Enn Suve), soolorollid A. Bournoville balletis „Lillede pidu Genzanos“, A. Adami „Korsaaris“, P. Tšaikovski „Luikede järves“, A. Adami „Giselle`is“ (Myrtha), L. Cannito „Cassandras“ (Ecuba), P. Tšaikovski „Pähklipurejas“ (Rooside valss) ja „Uinuvas Kaunitaris“ (Sirelihaldjas), C. Pugni „Esmeraldas“ (Fleur de Lys sõbranna).